Новости

Integreeritud projekt "Kuulsa meremehe jälgedes" 02. ноября

19. oktoobril 2022. a tegid 7.c klassi õpilased koos külalistega Tallinnast ajarännaku ajalukku. Integreeritud tund "Kuulsa meremehe jälgedes" (eesti keel, ajalugu ja kunst) toimus Kukruse Polaarmõisas.


Sel päeval toimus ekskursioon koos giidiga, mille käigus prooviti selga vanaaegseid kostüüme, kirjutati tušši ja sulega. Eriti põnev oli põhjapoolusel ärakäimine, kus ehtsa polaarseikluse käigus peeti lumesõda, lasti liugu.

Liikuma Kutsuva kooli programmi raames oli läbiviidud ka fotojaht Kukruse mõisapargis. Lapsed jagati meeskondadesse ja neile anti kätte pildid, mis tehtud Kukruse mõisa pargis erinevatel aastaaegadel. Meeskonna ülesanne oli need üles leida, teha neist uus pilt nii, et kogu meeskond peal oleks. Mida lahedamalt, seda ägedam.

Tellisime juurde ampsupausi koduse koogi ja värskendava joogiga. Kerge lõunasöök oli väga maitsev!

Projekti käigus said osalejad omavahel tuttavaks tänu keelekohvikule, mille viisid läbi eesti keele õpetajad Marina Salundi (Edu Valem Erakool Tallinn) ja Oksana Meipalu (Jõhvi Vene Põhikool). Nüüd meie sõpruskoolide õpilased suhtlevad omavahel ka väljaspool keelekohvikut. Detsembrikuus on kavas jätkata selle projektiga ning meie kooli õpilased on kutsutud külastama jõuluehteis Tallinna.

Suur tänu kõigile aktiivse osalemise eest. Integreeritud projekt jätkub!

Oksana Meipalu
Jõhvi Vene Põhikooli eesti keele õpetaja

Sel päeval toimus ekskursioon koos giidiga, mille käigus prooviti selga vanaaegseid kostüüme, kirjutati tušši ja sulega. Eriti põnev oli põhjapoolusel ärakäimine, kus ehtsa polaarseikluse käigus peeti lumesõda, lasti liugu.

Liikuma Kutsuva kooli programmi raames oli läbiviidud ka fotojaht Kukruse mõisapargis. Lapsed jagati meeskondadesse ja neile anti kätte pildid, mis tehtud Kukruse mõisa pargis erinevatel aastaaegadel. Meeskonna ülesanne oli need üles leida, teha neist uus pilt nii, et kogu meeskond peal oleks. Mida lahedamalt, seda ägedam.

Tellisime juurde ampsupausi koduse koogi ja värskendava joogiga. Kerge lõunasöök oli väga maitsev!


Projekti käigus said osalejad omavahel tuttavaks tänu keelekohvikule, mille viisid läbi eesti keele õpetajad Marina Salundi (Edu Valem Erakool Tallinn) ja Oksana Meipalu (Jõhvi Vene Põhikool). Nüüd meie sõpruskoolide õpilased suhtlevad omavahel ka väljaspool keelekohvikut. Detsembrikuus on kavas jätkata selle projektiga ning meie kooli õpilased on kutsutud külastama jõuluehteis Tallinna.

Suur tänu kõigile aktiivse osalemise eest. Integreeritud projekt jätkub!

Oksana Meipalu
Jõhvi Vene Põhikooli eesti keele õpetaja